KONST / Litografier / Färglitografi 13862059
nr 1386 2059
Alvar Sunol
(f. 1935), Spanien
Färglitografi, Signerad, numrerad II/LX. Motivet: 65x48cm, yttermått inklusive ram: 83x64cm
Alvar - Alvar Suñol, spansk-katalansk målare född utanför Barcelona 1935.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:33:19
21/3 21:17:52
22 mar
Alvar Sunol
Läs mer om Alvar Sunol